Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Kvôli zvýšenej chorobnosti museli prerušiť vyučovanie!

Na snímke trieda v novej budove Základnej školy s vyuèovacím jazykom maïarským v obci Radnovce v okrese Rimavská Sobota, 10. novembra 2019. EASYFOTO TASR - Branislav Caban *** Local Caption *** trieda interiér

STARÁ ĽUBOVŇA – Výchovnovzdelávací proces prerušili tento týždeň vo viacerých materských i základných školách v okrese Stará Ľubovňa, dôvodom je zvýšená chorobnosť. Potvrdila to regionálna hygienička Mária Mancalová s tým, že mali na tamojšom regionálnom úrade verejného zdravotníctva celkovo hlásených 1249 akútnych respiračných ochorení.

 

“Chorobnosť tak dosiahla incidenciu 2481,8 na 100.000 osôb a stúpla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 15,5 percenta. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine nula až päť rokov a najnižšia vo vekovej skupine 60 a viac rokov,” konkretizovala Mancalová s tým, že priebeh ochorení bol komplikovaný u 12 osôb.

Vyučovanie v dôsledku zvýšeného počtu chorých detí prerušili na prvom stupni a v 6. triede v Základnej škole (ZŠ) Haligovce a v ZŠ sv. Cyrila a Metoda Stará Ľubovňa sa neučilo vo ôsmich triedach. Úplne zatvorili materskú školu (MŠ) vo Veľkom Lipníku, MŠ vo Vislanke, ZŠ s MŠ v obci Ľubotín a tiež Špeciálnu ZŠ sv. Anny v Starej Ľubovni.