Regióny Prešov Top

Krutá SMRŤ len 2-ročnej ANIČKY! Dievčatko UMIERALO pred očami rodičov: SRDCERVÚCE slová MATKY

Anička za nedožila ani 3 rokov. Zdroj: Facebook

ONDAVSKÉ MATIAŠOVCE – Život vie byť niekedy naozaj veľmi krutý a niektorým ľuďom naloží neskutočne veľa. Malá Anička prežila prvý rok svojho života v nemocnici. Mala problémy so srdiečkom a lieky na jej liečbu mesačne stáli 1300€. Anička odišla medzi anjelikov vo veku 2 rokov.

Neľahký osud postihol malú Aničku, ktorá vo veľmi mladom veku absolvovala až päť operácií srdiečka. Hneď po narodení absolvovala tri operácie za sebou.

Keď mala ledva dva mesiace bola hospitalizovaná v Bratislave na Kramároch. Vtedy jej dali strojček na srdiečko a kardiostimulátor. Dievčatko však malo na srdiečku dierky. Okrem toho tam podľa rodiny doktori našli aj niečo, čo nevedeli presne identifikovať.

Anička sa kvôli vážnym diagnózam dostala domov až keď mala skoro jeden rok. Dievčatko potom absolvovalo ďalšiu operáciu, kvôli zúženej hlavnej cieve, aorte. Posledná piata operácia bola pre ňu kľúčová. Nedopadla ale podľa očakávaní.

Anička mala veľmi choré srdiečko od narodenia. Zdroj: Facebook

Podľa jej rodiny sa počas operácie niečo pokazilo v ľavej strane srdca. Ďalšia operácia už nebola možná a nedalo sa s tým nič robiť. Malej Aničke pomáhali iba lieky, ktoré bolo potrebné dovážať až z Ameriky a ich cena bola 1 300€. Nebola to jednorazová platba, pretože Anička tieto lieky potrebovala každý mesiac. Okrem toho potrebovala aj strojček na podporu srdiečka, ktorý stál 500€. Dievčatko malo aj postihnutie nohy a ruky.

Malé dievčatko ale svoj boj o život prehralo. O jej odchode medzi anjelov informovala jej rodina v piatok 15. septembra 2023. Anička odišla vo veku nedožitých 3 rokov. “Ďakujeme veľmi pekne všetkým za modlitby pre malú Aničku. Veľmi pekne ďakujeme za finančnú pomoc, ale už mi neposielajte nikto peniažky pre našu dcérku. Už jej nemám čo kúpiť, ani čo dať. Jediné, čo môžem urobiť je s kľudom ju pochovať. Ďakujeme pekne za všetko, čo ste poslali,” napísala so žiaľom v srdci matka dievčatka.