Regióny Prešov Kežmarok

Kežmarčania privítajú nový rok športovo za sprievodu svetelno-hudobnej šou

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Kristína Mayerová

KEŽMAROK – Kežmarčania budú začiatok nového roka vítať rodinne a športovo za sprievodu svetelno-hudobnej šou. Ako TASR informovala vedúca kancelárie primátora mesta Kežmarok Elena Smrigová, minulý rok sa osvedčil Silvester bez klasického ohňostroja a aj v tomto roku ho nahradí svetelná šou.

 

Popoludní je pripravený rodinný Silvester pre deti i dospelých na ľadovej ploche štadióna pred Arénou Kežmarok. “Pre obyvateľov a návštevníkov mesta sme pripravili svetelno-hudobnú šou, rodinné korčuľovanie v hudobnom sprievode a primátorský punč. Pre všetkých korčuliarov je už od 15.00 h v posledný deň roka pripravený rozprávkový animačný program priamo na ľadovej ploche plný hudby a tanca. Zatiaľ čo sa budú deti zabávať a aktívne športovať, rodičia si vychutnajú primátorský punč, tradičný chlieb s masťou, ale aj hudobný program,” uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák.

Kežmarčania sa zabavia na tónoch hudobnej formácie AMC Trio&Andy Belej a na pódiu sa predstavia aj študenti z Akadémie umení v Banskej Bystrici A&V Band. “Program ukončíme o 18.00 h alternatívnou svetelnou šou, ktorou sa symbolicky rozlúčime s končiacim rokom 2023, aby sme s novými predsavzatiami a v pevnom zdraví mohli privítať rok 2024,” doplnil Ferenčák. Zábavná pyrotechnika je v súčasnosti podľa Smrigovej na ústupe nielen z ekonomického dôvodu, ale aj pre vplyv na životné prostredie a aj s ohľadom na domáce i voľne žijúce zvieratá. Radnica preto odporúča obmedziť použitie vlastnej pyrotechniky v meste Kežmarok, aby dosah na ľudí i okolie bol čo najmenej náročný i hlučný.