Regióny Prešov

Jarmok v Starej Ľubovni uzatvorí niektoré ulice

Jarmok obmedzí dopravu. Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Martin Palkovič

STARÁ ĽUBOVŇA – O niekoľko dní sa začne v Starej Ľubovni jubilejný 30. ročník tradičného jarmoku, niektoré ulice budú uzavreté. Informoval o tom prednosta mestského úradu Aleš Solár s tým, že obmedzenie bude platiť od štvrtka 21. septembra od 6. hodiny až do nedele 24. septembra do 22. hodiny.

 

Uzávera sa týka polovice Námestia sv. Mikuláša, časti Levočskej ulice po križovatku s Ulicou 1. mája a tiež ulíc l. mája a 17. novembra, Námestia generála Štefánika a časti Okružnej ulice po križovatku s Tatranskou ulicou. “Obchádzka bude vedená po ceste III/3120 na Prešovskej ulici, III/3146 na Levočskej ulici a po miestnych komunikáciách na uliciach Obrancov mieru, Budovateľská a Vansovej,” uviedol Solár.

Dodal, že v čase uzávery sa zmení aj trasa spojov mestskej autobusovej dopravy, zrušené budú zastávky pri obchodnom dome Vábec a dve pri Obvodnom úrade. Obchádzková trasa mestskej autobusovej dopravy bude v smere na sídlisko Západ po Budovateľskej ulici a časti Bernolákovej ulice s napojením na Okružnú ulicu pri rodinnom dome č. 23. “V opačnom smere odbočením z Okružnej pri bytových domoch č. 11, 13, 15 po Ulicu obrancov mieru s napojením na Levočskú ulicu, kde budú aj náhradné nástupné a výstupné zastávky,” upozornil prednosta.

Vedúca oddelenia školstva, kultúry, športu a mládeže na mestskom úrade Eva Kollárová uviedla, že počas štyroch dní jarmoku čaká na návštevníkov bohatý kultúrny program na dvoch pódiách. “Pripravené sú stánky s rôznym tovarom a občerstvením, kočovná koliba, ulička remesiel, atrakcie pre deti, ale aj banánový beh či ľubovnianske strašidlá,” vymenovala s tým, že súčasťou jarmoku budú aj Hubertovské slávnosti. Okrem toho chystajú aj historickú scénku “Svadba ako z rozprávky” a výstavu, ktorá mapuje prvý ročník jarmoku. Účastníci sa tiež pokúsia o ďalší “Ľubovniansky rekord”.