Regióny Prešov Kežmarok Top

HRÔZA Deti brutálne DOBILI šteniatko na SMRŤ! Už čakalo na nového majiteľa: Šokujúce, čo spravila MATKA

lustračné foto. Zdroj: pixabay.com, FB/Polícia SR

RAKÚSY – V osade v obci Rakúsy v okrese Kežmarok mali deti utýrať šteniatko. Na psíka sa už tešil nový majiteľ. Vziať si ho už ale z osady nestihol. Dobrovoľníci, ktorí sa snažia nájsť psíkom nový domov, poukázali na vážny problém premnožených psov v osadách.

Len pár hodín predtým dobrovoľníci šteniatko nakŕmili, neskôr už bolo mŕtve. “Ani 12 hodín neprešlo od výzvy, čo sme ho mohli zachrániť. Vlastne ho dobili deti a ich mamka sa na tom zabávala,” uviedla pre TV JOJ Veronika, ktorá na prípad upozornila. Práve ona našla psíkovi nový domov.

Televízia ​ženu a deti, ktoré mali šteniatko dobiť a zahodiť, nenašla. Prehovorila iba stará mama detí Žaneta. Tvrdí, že ju mrzí, čo deti vyviedli. Jej nevesta tiež urobila chybu. Ona sama je proti týraniu zvierat. Zabitie šteniatka nahlásila Veronika veterinárnej správe. No enviropolícia sa zatiaľ prípadom nezaoberá. “Po príchode na miesto policajti zistili, že pozostatky psa sa už na určenom mieste nenachádzajú. Oznamovateľka v tomto prípade trestné oznámenie nepodala,” uviedla polícia.

Ľudia vyhadzujú psov pred osady

Veronika zároveň upozornila na vážny problém. Mnoho ľudí sa zbaví psov tak, že ich dovezie k osadám a vypustí. Miestni ale nemajú na krmivo a samosprávy zase nemajú peniaze na to, aby sa o psy postarali. A tak ostáva veľa práce na pleciach dobrovoľníkov, akým je Veronika. Psíkov chodia kŕmiť a snažia sa im nájsť nový domov.