Krimi Regióny Prešov Top

FOTO Extrémne NEBEZPEČNÝ chlap je stále na ÚTEKU! Tehotnej žene chcel ODREZAŤ hlavu: TOHTO psychopata sa ľudia BOJA, obec strážili policajti so SAMOPALMI

Zdroj: Zdroj: Polícia SR

HUMENNÉ – Momenty hrôzy prežili minimálne dve ženy, ktoré sa stretli s Petrom P. z obce Kamienka. Tam sa pred viac ako dvoma rokmi začala nočná mora, ktorá miestnych desí dodnes.

Je nebezpečný a agresívny. Viackrát napadol bezbranné ženy, pričom v jednom prípade ho nezastavilo ani dieťa v náručí. Po Petrovi z východného Slovenska bolo ešte v máji 2021 vyhlásené mimoriadne pátranie.

„Hľadaným je 32-ročný Peter Pavlišin z Kamienky (okres Humenné), ktorý je obvinený z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania. V stredu večer sa hľadaný muž v obci, z ktorej pochádza, bezdôvodne vyhrážal mladej žene a surovo ju napadol vo chvíli, keď v náručí držala svoje malé dieťa. Vyhrážal sa, že zabije ju, jej dieťa, aj manžela. Muž bol agresívny a zovretými päsťami udieral bezbrannú ženu do tváre. V momente, keď išiel napadnutej žene na pomoc jej príbuzný, Peter z domu ušiel na neznáme miesto,“ varovala pred mužom ešte vtedy polícia.

To však nebol jeho jediný agresívny útok. Ešte predtým mal Peter napadnúť svoju tehotnú priateľku, ktorej sa vyhrážal, že jej odreže hlavu karbobrúskou. Muž má problémy aj v zahraničí, kde skončil na oddelení vyše 20-krát.

Zmizol bez stopy

Agresor taktiež neskôr v dedine rozbíjal okná na rodinných domoch a demoloval autá. Ako píšu noviny.sk, po týchto výtržnostiach zmizol, no nik netušil, kedy sa môže znova vrátiť a pokračovať. Obec strážili policajti so samopalmi celú noc. “Ľudia sa v Kamienke boja tohto psychopata,” povedal obyvateľ. V krátkom čase sa ho podarilo vypátrať a obviniť. Súd ho uznal za vinného zo štyroch trestných činov.

“Odvolacím súdom bol nariadený výkon uloženého nepodmienečného súhrnného trestu odňatia slobody v trvaní dvoch rokov a štyroch mesiacov a bol vydaný príkaz na dodanie odsúdeného do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia,” informovala hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová.

Rozsudok je právoplatný, muž ale do výkonu trestu nenastúpil. Podľa slov jeho známych a otca by sa mal nachádzať v zahraničí. “Na uvedenú osobu je vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Osoba je stále v pátraní a pobyt hľadanej osoby doposiaľ nie je známy,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Útočník Peter Pavlišin z Kamienky. ZDROJ: Polícia Prešovský kraj