Regióny Prešov Poprad

FOTO Enviropolicajti odhalili nelegálnu držbu zbraní: Prehľadali chatu na východe Slovenska!

Enviropolícia odhalila pytliactvo Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

KRAVANY – Nelegálne držanú zbraň a strelivo zaistili prešovskí enviropolicajti, ktorí vykonali na základe príkazu sudcu Okresného súdu Poprad prehliadku chaty v obci Kravany v okrese Poprad. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Ako uvádza, policajti prehliadku vykonali u osoby podozrivej z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a trestného činu pytliactva. “Na mieste boli zaistené dve dlhé guľové zbrane, z toho jedna bez výrobného čísla, ktorú mal podozrivý v nelegálnej držbe. Zadržané zbrane, strelivo, ako aj mobilný telefón sú aktuálne predmetom znaleckého skúmania,” informuje polícia.

Zadržané zbrane Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Enviropolicajti prehliadku vykonali na základe podozrenia, že podozrivý si zadovážil strelné zbrane a komponenty zbraní od doposiaľ neznámych osôb. “Týmito zbraňami mal následne na poľovných pozemkoch v katastri obce Kravany, ktorý je súčasťou poľovného revíru, opakovane protiprávne a bez platného povolenia v čase ochrany zveri loviť a privlastňovať si poľovnú zver. Ulovenú zver potom prepravoval na rôzne miesta k ďalšiemu spracovaniu,” dopĺňa polícia s tým, že páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.