Regióny Prešov Medzilaborce

Euro za meter štvorcový. Taká je cena za prenájom ambulancií v Medzilaborciach

Medzilaborce ponúkajú lekárom prenájom ambulancií za euro na meter štvorcový. ZDROJ: TASR

MEDZILABORCE – V snahe zastabilizovať zdravotnú starostlivosť v meste a okrese schválili poslanci Medzilaboriec na svojom stredajšom zasadnutí cenu za prenájom ambulancií v mestských priestoroch vo výške jedného eura za štorcový meter na rok. Ako potvrdil primátor Vladislav Višňovský, mesto tak vychádza v ústrety všetkým potrebným odborníkom.
      

 

V priestoroch prízemia bývalej administratívnej budovy polikliniky, ktorú mesto začiatkom tohto roka skolaudovalo ako centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti, budú podľa Višňovského slov od 1. júna sídliť dvaja všeobecní lekári pre dospelých, pediater, stomatológ, gastroenterológ a gynekológ. Stanovená cena za prenájom sa týka aj čakární jednotlivých ambulancií a tiež sociálnych zariadení. Za energie budú nájomcovia platiť riadne ceny.

Mestskí poslanci tiež odobrili zámer primátora doplniť vybavenie mestskej rádiológie v priestoroch bývalej nemocnice o mamograf. “Urobíme naň súťaž, pravdepodobne ho kúpime na lízing,” doplnil Višňovský s tým, že aj keď bude týmto nákupom v meste dostupná všetka základná zdravotná starostlivosť, samospráva predpokladá, že do oblasti zdravotníctva bude potrebné investovať i naďalej.