Regióny Prešov Top

DESIVÁ TRAGÉDIA Priateľka volala o pomoc: Záchrannú akciu ukončila KRUTÁ SPRÁVA! Petra našli MŔTVEHO. Zo slov blízkych puká srdce

Zdroj: Facebook, FB/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba (ilustračné)

VYSOKÉ TATRY – Slovenský turista sa rozhodol sám vystúpiť na Gerlachovský štít, a to sa mu stalo osudným. Petra napokon našli leteckí záchranári, ale žiaľ už bolo pre neho neskoro.

Peter sa v utorok 21. mája rozhodol zdolať najvyšší vrh Slovenska, keď však nečakane zmizol. Vystrašená priateľka mu privolala pomoc. Jeho pohyb, ktorý mala zaznamenaný vďaka mobilnému telefónu, poskytla Horskej záchrannej službe.

Na pomoc s hľadaním prišli aj leteckí záchranári z Popradu. “Na palubu vrtuľníka po medzipristátí v Starom Smokovci pribrala horských záchranárov z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry,” priblížila Horská záchranná služba.

Petra našli už neskoro

Napokon sa podarilo nezvestného 43-ročného Peťa nájsť. Žiaľ už neskoro. “Zo vzduchu sa podarilo lokalizovať nezvestného pod Batizovskou próbou. Žiaľ, pri páde utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Telesné pozostatky boli transportované do Starého Smokovca a odovzdané príslušníkom Polície SR,” konštatovala Horská záchranná služba.

Jeho odchod nesmierne zarmútil jeho blízkych. “Bratranček odpočívaj v pokoji. Výstup na Gerlachovský štít sa mu stal osudným,” napísala so slzami v očiach Martina.