Regióny Prešov Humenné Top

Brutálne ZNÁSILNENIE mladej ženy: MATKA prehovorila! Čo sa vlastne stalo?

Ilustračné. Zdroj: pixabay.com

HUMENNÉ – Zábava na diskotéke v Humennom sa pre mladú 21-ročnú ženu zmenila na zničujúce peklo. Surovo ju tam znásilnili. Odvtedy je dievča, podľa slov matky, zavreté v izbe a nikam nechce ísť. Čo sa v osudný večer stalo?

 

Brutálny incident sa odohral v jednom z podnikov v Humennom, kde prebiehala rómska zábava. Tam večer trávila aj 21-ročná dievčina. Príjemné chvíle sa razom zmenili na horor. Ženu tam mal schmatnúť muž a znásilniť ju. Pre noviny.sk jej matka povedala, že dcéra prišla domov v zúboženom stave. Dievča teraz leží doma a odmieta kamkoľvek ísť či s niekým hovoriť. K rodičom sa dostali zábery na ktorých je vidieť, že dievča bolo v skutočne hroznom stave.

Matka úbohého dievčaťa ju okamžite vzala na políciu. “Povedala som dcére, keď ti naozaj ublížili, tak to nahlásme, bude to lepšie. Dcéra súhlasila a ja som zavolala políciu,” povedala pre noviny.sk matka poškodenej. Rodina si uvedomuje, že to nebolo ľahké rozhodnutie a dokazovanie tak brutálneho činu bude náročné.

Čo na to expertka?

Expertka pre trestné právo Lucia Kurilovská pre noviny.sk poznamenala, že “Súd skúma všetky okolnosti, to znamená svedecké výpovede, veľmi dôležité sú aj lekárske správy, hneď prvotné po skutku, vyšetrenie u lekára, a takisto kamerové záznamy, ako sa tá osoba po skutku správala, ako vyzerala a podobne.”

Mužovi, ktorý spáchal tento čin hrozí až 10 rokov za mrežami. Trest však môže byť ešte vyšší. Prihliada sa totiž na to, či bola obeť pod vplyvom alkoholu alebo išlo o chránenú osobu. “Môže sa to posudzovať ešte prísnejšie z hľadiska obvineného, pretože je vlastne využitá jej bezbrannosť, ktorá je ešte znásobená tým, že bola pod vplyvom alkoholu alebo iných látok,” doplnila Kurilovská. Policajti zatiaľ v tomto prípade nevzniesli obvinenie.