Regióny Prešov

Batizovčana výjde výrub stromov “draho”. Vylúčené nie je ani väzenie

Zdroj: TASR / KR PZ v Prešove

BATIZOVCE – Polícia obvinila 46-ročného muža z Batizoviec, ktorý vyrúbal deväť stromov na dvoch parcelách v katastrálnom území tejto obce v okrese Poprad. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že k výrubu stromov došlo od 12. do 15. marca.

 

Hovorkyňa ozrejmila, že išlo o sedem kusov borovice lesnej a dva kusy jablone domácej. Stalo sa tak bez súhlasu a vedomia majiteľa predmetných parciel, ako aj bez potrebného súhlasu príslušného orgánu ochrany prírody. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade na základe týchto skutočností začal trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov.

„Obvinený muž svojím konaním spôsobil ekologickú ujmu na predmetných drevinách vo výške takmer 14-tisíc eur a majetkovú škodu majiteľovi pozemku vo výške viac ako 3000 eur,“ podotkla Ligdayová. Ako dodala, obvinený Batizovčan je momentálne stíhaný na slobode, ak sa mu ale vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.