AKTUÁLNE Veľký PROTEST v centre mesta: Ľudia stoja na cestách, DOPRAVA KOLABUJE!

VRANOV NAD TOPĽOU – V meste Vranov nad Topľou je dnes rušno. Vedenie mesta totiž dnes 27. júla organizuje Protest za novú križovatku pri OD Tesco. Kvôli protestujúcim však začína kolabovať doprava. 

 

Ako uvádza vedenie mesta, cieľom protestu je poukázať na urýchlenú potrebu komplexnej prestavby križovatky pri OD Tesco. „Ide konktrétne o kižovatku I/18 pozostávajúcu z rekonštrukcie svetelnej križovatky I/18 (križovatka bola postavená v roku 2004) s Ulicou duklianskych hrdinov v nadväznosti na križovatku I/18 a I/79, ako aj na nutnosť urýchliť prebiehajúce procesy, ktoré sú potrebné pre jej rekonštrukciu, a to z dôvodu preťaženosti tohto dopravného uzla,“ píše vedenie na svojej webovej stránke.

Podľa nich je dôkazom toho aj výsledok sčítania dopravy, ktoré bolo zrealizované v roku 2018, a to v úsekoch ciest, Strážske – Stropkov – Prešov , Trebišov – Strážske, mesto Vranov n/T – Prešov, mesto Vranov n/T – Strážske, mesto Vranov n/T – Trebišov a späť. Cez tieto úseky ciest prešlo vtedy prešlo 22500 vozidiel, v tomto období je odhad približne 30 000 vozidiel.

Tento dopravný uzol nie je v správe mesta Vranov nad Topľou. Keďže sa jedná o cestu I. triedy jej správu, ako aj rekonštrukciu, zabezpečuje Slovenská správa ciest, čiže štát. „Správca – Slovenská správa ciest plánuje a už aj vybrala variant rekonštrukcie tohto dopravného uzla, no jej realizácia je iba v štádiu spracovanej štúdie. V nej je naplánovaná výstavba turbo-okružnej križovatky a mimoúrovňovej križovatky na hlavný smer Prešov – Michalovce, v kombinácii s veľkou okružnou križovatkou pod mostom,“ dodávajá na záver.

Viac o téme: križovatka, mesto, protest, protestujúci, Vranov nad Topľou

Súvisiace články