AKTUÁLNE VAROVANIE Divá šelma POHRÝZLA ženu do nohy kvôli JEDLU! Ďalšie besné zviera behá medzi DOMAMI: TU si ľudia dávajte POZOR

VYSOKÉ TATRY – Obrovský šok prežila žena na jednom z najobľúbenejších turistických miest. Pri Rainerovej chate ju počas toho ako desiatovala pohrýzla do nohy líška! Ďalšie nebezpečné zviera sa pohybuje aj v Čadci medzi domami.

Vystrašená turistka sa rozhodla podeliť sa o nepríjemnú skúsenosť na sociálnej sieti, ktorá sa jej stala 7. novembra. Ako píše presovak.sk, v príspevku na sociálnej sieti upozorňuje žena na líšku, ktorú stretla pri Rainerovej chate. Počas prestávky jedla bagetu, no v tom ju do nohy pohrýzla líška, ktorá od nej chcela získať občerstvenie.

„Bola som približne 60 metrov od Rainerovej chaty, kde líška sedela na kameni. Nie je to žiadna sranda. Mala som hrubé nohavice a aj vďaka nim nie je moje zranenie až také vážne,“ dodáva turistka v príspevku. Ostatných upozorňuje na ostražitosť.

Priamo medzi domami

Ďalšie divé nebezpečné zviera sa pohybuje v Čadci medzi domami. Líška je síce plaché zviera, ktoré sa normálne kontaktu s ľuďmi vyhýba, no ak si v meste nájde zdroj potravy, môže byť nebezpečná. Mesto preto vyzýva na opatrnosť a robí kroky k jej zneškodneniu.

Portál zilina.standard.sk uverejnil niekoľko zásad, ako sa zachovať, keď stretnete líšku: Ak sa k vám líška priblíži, je dôležité zostať pokojný a nerobiť náhle pohyby. Ak líška zaútočí, skúste sa brániť tým, že ju udriete alebo kopnete.

Líšky môžu prenášať aj besnotu, preto ak vás líška pohryzie, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc.

Líšky sú užitočné zvieratá, ktoré pomáhajú kontrolovať populáciu hlodavcov. Ak však líška predstavuje riziko pre ľudí, je dôležité ju odchytiť alebo odstrániť.

“V Čadci bolo vydané povolenie na lov líšok v intraviláne mesta. Toto povolenie platí do konca roka 2029,” informuje Okresný úrad v Žiline.

Viac o téme: líška, napadnutie divá zver, turistika, varovanie

Súvisiace články