Regióny Prešov Top

AKTUÁLNE Na Slovensku definitívne KONČÍ známa FIRMA! O prácu prídu STOVKY ľudí

Podnikanie, prepúšťanie, peniaze, financie, Slovensko. Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik
Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik

PREŠOV – Veľká firma, ktorá na východe Slovenska zamestnáva viac ako 400 ľudí, zatvára. Nemecká spoločnosť Bosch v pondelok (26. 2.) zamestnancom oznámila, že budú prepúšťať a ukončia výrobu.

Ako informuje Index, prepúšťanie Boschu na Slovenska nemá nič spoločné s rozhodnutím nemeckej centrály do štyroch rokov prepustiť 3500 ľudí v divízií domácich spotrebičov. Pri Prešove pôsobí totiž úplne iná divízia – Bosch eBike Systems. Tá v rámci holdingu funguje ako samostatná jednotka a vyrába primárne motory pre elektrobicykle. „Spoločnosť Bosch sa rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov od marca 2024. Zamestnanci boli dnes 26. februára o rozhodnutí informovaní,“ potvrdil pre index riaditeľ korporátnej komunikácie skupiny Bosch pre Česko a Slovensko Pavel Roman.

​Bosch plánoval v priemyselnom parku pri Prešove postaviť fabriku na výrobu elektromotorov do bicyklov a zamestnať mal až 4-tisíc ľudí. Výkup pozemkov však nakoniec ministerstvo hospodárstva zastavilo. Nemci už vlani výrobu rozbehli v prenajatej hale. Zamestnali približne 400 ľudí, no vo vlastnej fabrike ich malo byť až 10-násobne viac.