Regióny Prešov Top

AKTUÁLNE MIMORIADNA AKCIA POLÍCIE Zasahuje v NEMOCNICI! Jedného muža už zadržali: Vieme, čo sa deje

Ilustračné foto. ZDROJ: MV SR

PREŠOV – Ďalšia bombová hrozba v Prešove. Už druhá tento týždeň. Tentokrát polícia prehľadávala urgentný príjem nemocnice. Jedného muža zadržali.

Aktualizácia: Pre podozrenie z nástražného výbušného systému vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove evakuovali v sobotu centrálny príjem v chirurgickom monobloku. “Bezpečnostná prehliadka priestoru dopadla s negatívnym výsledkom,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako povedala PR manažérka nemocnice Martina Pavliková, do nemocnice prišiel muž so svojou príbuznou vo veľmi ťažkom zdravotnom stave. “Veľmi ťažko, v emocionálnom vypätí nesie jej stav. V nemocnici sa vyhrážal uložením nástražného výbušného systému. Zdravotná starostlivosť bola jeho príbuznej, ako aj všetkým pacientom poskytnutá tak, ako má,” priblížila Pavliková. Ako podotkla, privolaná polícia urobila všetky potrebné úkony a prezrela priestor. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti nebolo podľa Pavlikovej ohrozené. “Momentálne je chod nemocnice bez akýchkoľvek obmedzení,” spresnila.

“Keby som mal bombu,” údajne povedal

Muž na centrálnom príjme v chirurgickom monobloku mal podľa TV JOJ údajne použiť slovo “bomba” v pochybnom význame. Podľa informácií televízie sa nahnevaný muž mal rozčuľovať pred personálom. Povedať mal pritom: “Keby som tu mal bombu…”. Priestory následne podrobili bezpečnostnej kontrole. Muža zadržali policajti. Poprel, že by bombu spomenul.

Polícia pre bombovú hrozbu zasahovala v Prešove naposledy len pred pár dňami. Do Klientskeho centra prišiel muž a tvrdil, že má v taške bombu. Centrum museli evakuovať. 38-ročného muža polícia zadržala a začala trestné stíhanie  vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.