Regióny Prešov Top

AKTUÁLNE FOTO Auto ZRAZILO ženu, leží pri ceste! Ľudia ju na mieste ratujú, dávajte pozor

PREŠOV – Aktuálne zasahujú záchranné zložky pri poliklinike na Levočskej ulici v Prešove. Auto tam zrazilo chodkyňu. 

Aktualizované: Na prípad sme sa pýtali aj hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove mjr. Ing. Jany Ligdayovej. Podľa jej slov auto riadila 49-ročná vodička. Policajná hovorkyňa potvrdila, že dôchodkyňa (85) prechádzala cez prechod pre chodcov, príčiny nehody sú však zatiaľ v štádiu objasňovania. “Účastníčky boli podrobené dychovým skúškam, výsledky boli negatívne. Chodkyňa pri nehode utrpela ťažké zranenia, ktoré si vyžiadajú liečenie. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove v prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.,” uviedla.

Nešťastná dopravná nehoda sa stala dnes 28.2.2024 predpoludním. Údajne staršia pani s paličkou nepoužila prechod pre chodcov. “Bože, ľudia máte prechod pre chodcov a nie rovno pod kolesá,” uvádza príspevok.

Dopravná nehoda v Prešove
Dopravná nehoda na Levočskej ulici. ZDROJ: Dopravný servis PO a okolie/FB.

Očitá svedkyňa nehody uviedla, že všetko bolo inak. “Ona išla po prechode, v pravom pruhu jej dal prednosť a v ľavom prvý prešiel, druhý ju zachytil. Tam ju až odhodilo.” Zdravotný stav chodkyne zatiaľ nie je známy. Na mieste jej pribehli na pomoc okoloidúci ľudia.