Zlodeji v akcii. Jeden ukradol desať tisíc EUR, ďalší sa pobil s policajtom

SNINA – Z bytu v Snine ukradol neznámy zlodej tisícky eur, prípad vyšetruje polícia. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že ku krádeži v jednom z bytov na Ulici Janka Kráľa došlo v sobotu (4. 2.) okolo obeda.

 

„Páchateľ využil situáciu, keď boli vchodové dvere bytu neuzamknuté, vošiel do obývačky a zo skrine vzal obálku, v ktorej bola finančná hotovosť vo výške 10.000 eur,“ uviedla hovorkyňa. Polícia v Snine vedie v tejto súvislosti vyšetrovanie pre trestný čin porušovania domovej slobody a trestný čin krádeže. Polícia zároveň upozorňuje, že zabezpečiť si domácnosť jej uzamknutím by malo byť samozrejmosťou. „Občania tak nedajú svojím ľahkovážnym prístupom či neopatrnosťou príležitosť zlodejom,“ uzavrela Ligdayová. Polícia tiež obvinila dvoch Prešovčanov z lúpeže. Jedného z nich i z útoku na verejného činiteľa. K zločinu lúpeže došlo v piatok (3. 2.) večer v jednom z bytov na Ulici Tarasa Ševčenka v Prešove.

„Dvaja muži v byte napadli jedného muža. Jeden z útočníkov ho opakovane udieral po tvári a druhý ho železnou tyčou udrel po nohe. Všetko pre to, lebo im odmietol dať peniaze. Tie si útočníci nakoniec sami vzali z vrecka bundy napadnutého muža a vyhnali ho z bytu preč,“ povedala Ligdayová. Poškodený muž našťastie neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Polícia podozrivých zo spáchania zločinu v krátkom čase zadržala. „Išlo o 33-ročného a 41-ročného muža, obaja z Prešova. Muži skončili v cele policajného zaistenia. Okresným vyšetrovateľom im bolo obom vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže a 33-ročný Prešovčan bol obvinený aj z trestného činu útoku na verejného činiteľa, keďže pri zadržaní policajnou hliadkou bol agresívny a zaútočil na jedného z policajtov, ktorému spôsobil zranenie,“ doplnila Ligdayová s tým, že vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby.

Viac o téme: agresivita, bitka, krádež, lekárske ošetrenie, peniaze, trestný čin, väzba, vyšetrovanie

Súvisiace články