Regióny Prešov Kežmarok

Žiaci Spojenej školy v Spišskej Starej Vsi majú nové multifunkčné ihrisko. Otvorenia sa zúčastnili aj olympijskí medailisti

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Martin Baumann

SPIŠSKÁ NOVÁ VES– Žiaci Spojenej školy v Spišskej Starej Vsi (okres Kežmarok) môžu využívať nové multifunkčné ihrisko. Za účasti olympijských medailistov bratrancov Škantárovcov a Juraja Minčíka ho nedávno slávnostne otvorili a slúžiť má nielen samotnej škole, ale aj miestnym obyvateľom. Informoval o tom primátor mesta Ján Kurňava s tým, že multifunkčné ihrisko s mantinelmi a osvetlením má rozmery 56 x 26 metrov.

Primátor tiež vyzdvihol potrebu budovania športovísk pre voľnočasové aktivity mladých ľudí a taktiež dobrú spoluprácu mesta a tamojšej školy. „Veríme, že si cestu na nové športovisko nájde čo najviac mladých ľudí a svoj voľný čas venujú zmysluplnej činnosti. Vybudovanie multifunkčného ihriska bolo finančne podporené dotáciou vo výške 80.000 eur z Úradu vlády SR,“ uviedol Kurňava. Dodal, že výstavba trvala dva mesiace a celkové náklady dosiahli takmer 125.000 eur, zvyšných 45.000 eur financovala samospráva zo svojho rozpočtu. Ihrisko môžu využívať počas vyučovania žiaci Spojenej školy Spišská Stará Ves, pre verejnosť je ihrisko prístupné mimo vyučovania.

Otvorenia ihriska sa zúčastnili aj olympijskí medailisti. Zdroj: zs231ssv.edupage.org

V meste sa okrem toho konala aj ďalšia slávnosť. „Na budove základnej školy pribudli pamätné tabule našim rodákom, bývalým žiakom a olympijským medailistom Jurajovi Minčíkovi a Ladislavovi a Petrovi Škantárovcom,“ upozornil Kurňava. Iniciátorom inštalovania takýchto tabúľ je Slovenský olympijský výbor. Predseda Združenia olympijských klubov SR Ivan Čierny pri tejto príležitosti zdôraznil, že Spišská Stará Ves sa po Komárne stáva druhým mestom v poradí, pokiaľ ide o množstvo olympijských medailí. „Hovoríme ale o menších mestách, Bratislava a Košice ich majú na desiatky, ale to sa nedá porovnávať,” skonštatoval.

Samotní medailisti majú na detstvo vo svojom rodnom meste pekné spomienky. Terajších žiakov povzbudili so slovami, že „stena na budove školy je dosť dlhá a zmestia sa na ňu aj ďalšie tabule.“