Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Voľby 2022 Prešov

Výsledky ankety v Prešovskom kraji: Prešov bude mať úplne nového primátora! Súčasný župan by svoj post obhájil

Voľby starostov a primátorov.
Ilustračná foto. Zdroj: TASR

PREŠOV – Minulý týždeň v sobotu sme na našom spravodajskom webe zregionu.sk odštartovali anketu, v ktorej naši čitatelia hlasovali, koho by v nadchádzajúcich voľbách volili za primátora Prešova a župana Prešovského samosprávneho kraja. Vaše hlasy ste mohli odovzdať svojmu favoritovi do včera večera. A výsledky? Keďže súčasná primátorka Prešova už viac nebude kandidovať, na jej miesto zasadne niekto nový! Súčasný župan by svoju pozíciu obhájil.

 

Ešte počas víkendu čitatelia svojimi hlasmi rozhodovali, koho by si želali vidieť na pozícii župana Prešovského samosprávneho kraja. Z ankety vyplýva, že súčasný župan Milan Majerský by svoj post obhájil. V našej ankete, kde hlasovalo 226 ľudí, získal 50,88% hlasov. V tesnom závese za ním skončil Michal Kaliňák s 35,84% hlasov. Na treťom mieste sa umiestnil Milan Mazurek, ktorý získal 5,75% hlasov.

Nasledujú Ján Bync, ktorý oslovil 3,10% hlasujúcich. Ľubomír Goliaš, Filip Kuffa, Patrícia Reváková a Ingrid Tomková získali zhodne 0,88% hlasov.  Na chvoste skončili Michal Biganič a Jozef Mihalčin.

Kto by sa stal prešovským županom. ZDROJ: zregionu.sk

Kto by sa stal novým primátorom Prešova?

Súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová sa rozhodla v nasledujúcich voľbách nekandidovať a na jej post preto zasadne niekto nový. Z ankety a vašich hlasov vyplýva, že na prvom mieste skončil Martin Eštočák. Ten získal 45,38% hlasov. Vyhral s obrovským náskokom. Za ním sa umiestnil František Oľha s 13,85% hlasov a Pavel Hagyari s 12,82% hlasov.

Štvrtá pozícia patrí Zuzane Bednárovej, ktorá oslovila 10,77% hlasujúcich. Ďalej nasledujú Ľuboš Micheľ s 8,72% hlasov, Artúr Benes so 4,36% hlasov, Ján Andrejko s 2,82% hlasov, Patrik Benčík 0,51% hlasov, Renáta Bobáková 0,51% hlasov, Ján Štovka 0,26% hlasov. Jozef Kubica a Marek Kurta nezískali od vás žiadny hlas. V ankete hlasovalo 390 ľudí.

Kto by sa stal prešovským primátorom. ZDROJ: zregionu.sk