Regióny Prešov Vranov nad Topľou

Vodohospodári chcú skultúrniť polostrov Krym na Domaši

Domaša. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

NOVÁ KELČA – Lukratívnu lokalitu polostrova Krym na vodnej nádrži Domaša chce Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) skultúrniť a zatraktívniť. Aktuálne vyzýva majiteľov karavanov stojacich v tamojšom kempe na uzatvorenie zmlúv o nájme. Keď tak neurobia do 15. mája, vodohospodári sú pripravení karavany z pozemku vypratať, potvrdil hovorca SVP Marián Bocák.

 

“Po osobnej návšteve vedenia SVP na polostrove Krym máme za to, že túto lukratívnu časť pobrežných pozemkov je potrebné skultúrniť a dostať do 21. storočia,” uviedol, pričom situáciu v lokalite označil za dlhodobo neriešenú.

Nové využitie rekreačnej oblasti pre širokú verejnosť by SVP podľa Bocáka rád videl na budúcoročnú letnú turistickú sezónu. V súčasnosti majú vodohospodári analyzovať rôzne možnosti jej správy a zveľadenia. “Jedna z možností je verejná obchodná súťaž, respektíve verejný výber na budúceho prevádzkovateľa,” priblížil.

Okrem urovnania nájomných vzťahov s majiteľmi karavanov rieši SVP v súčasnosti aj vyrovnanie vzťahov s obcou Nová Kelča vo Vranovskom okrese, ktorá na polostrove vlastní objekty bufetu a sociálnych zariadení. Keďže ich chce zlikvidovať, požiadal obec o vyčíslenie hodnoty majetku.