Regióny Prešov

Vodné toky na východe Slovenska sú ustálené alebo ich hladiny klesajú

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

PREŠOV – Vodné toky na východe Slovenska sú ustálené alebo ich hladiny klesajú. Pre TASR to uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák.

Ako spresnil, v stredu (14. 8.) popoludní boli odvolané tretie stupne povodňovej aktivity na toku Ladnianka v Kapušanoch v okrese Prešov a na Studenom potoku v obci Rakovčík v okrese Svidník, a to s ponechaním druhých stupňov povodňovej aktivity. „V obci Fintice v Prešovskom okrese stále pretrváva tretí stupeň povodňovej aktivity, kde došlo k zvýšeniu hladín na vodných tokoch v katastrálnom území obce, následne k vybreženiu toku Sekčov, zaliatiu komunikácie a ohrozeniu mosta,“ uviedol. Druhý stupeň povodňovej aktivity naďalej pretrváva v obci Lada v okrese Prešov a v Pavlovciach v okrese Vranov nad Topľou.

„Správca toku poskytol lomový kameň na stabilizáciu poškodených a odplavených brehov Medzianskeho potoka v intraviláne obce Pavlovce,“ dodali vodohospodári s tým, že po poklese vodnej hladiny zabezpečí aj postupné odstránenie nánosov a zátarás z prietočného profilu tokov. V oblastiach Prešovského a Košického kraja pretrvávali od utorkového (13. 8.) večera zrážky, v stredu došlo pre dážď i k vybreženiu niekoľkých vodných tokov.