Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Vodiči v Starej Ľubovni pozor. Pribudne nový “kruháč”

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

STARÁ ĽUBOVŇA – V poradí druhý kruhový objazd v Starej Ľubovni pribudne na križovatke ciest Okružná, Zimná a Vansovej. Má zlepšiť dopravnú situáciu v križovatke, ktorá získa už onedlho nový rozmer dokončením Vansovej ulice a jej prepojením s ulicou Levočskou.

 

Kruhový objazd realizujú Verejnoprospešné služby, príspevková organizácia mesta Stará Ľubovňa. Rozpočtový náklad na jeho realizáciu by nemal presiahnuť 20 000 eur. Ďalšie náklady sú podľa radnice potrebné na dopravné značenie a doplnenie priechodov pre chodcov. Mesto sa v súčasnosti snaží o majetkovo-právne vyrovnanie pozemkov na pokračovanie chodníkov z ulice Vansovej na ulicu Okružnú.

“Okružná križovatka je navrhnutá s vonkajším polomerom 11,5 metra, stredovým ostrovčekom s polomerom štyri a pol metra a jazdným pruhom šírky šesť a pol metra. Stredový ostrovček tvorí prstenec s betónovou konštrukciou a stred ostrovčeka bude vyplnený dunajským štrkom. Prstenec bude olemovaný prejazdovým betónovým obrubníkom so skosením,” približuje technické detaily stavby Michal Žid z mestského úradu.

V rámci projektu budú vytvorené aj nové priechody pre chodcov s doplnením častí chodníkov na uliciach Zimnej a Okružnej. V mieste priechodu pre chodcov budú znížené obrubníky v celej šírke priechodu na 20 milimetrov nad vozovkou a vytvorí sa takzvaná bezbariérová úprava.

“Túto stavbu považujeme za veľmi racionálne riešenie v tejto križovatke, kde predpokladáme zintenzívnenie dopravy tým, že sa Vansovej ulica prepojí s Levočskou ulicou. Teší nás, že realizácia je v našej vlastnej réžii a práce pokračujú vo veľmi dobrom tempe. V strede kruhového objazdu rátame aj s výsadbou zelene,” poznamenáva primátor mesta Ľuboš Tomko.