Regióny Prešov Humenné

Vodiči v Humennom môžu za parkovné platiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

HUMENNÉ – Vodiči v Humennom môžu za parkovné po novom zaplatiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pilotný projekt prevádzky parkovacej platformy ParkDots poskytuje služby tak vodičom, ako i samospráve, informovala na internetovej stránke mesta Veronika Lattová z tlačového referátu mestského úradu.

 

 “K hlavným výhodám sa radí predovšetkým komplexnosť služieb, ktorá zahŕňa parkovanie na ulici i za závorou, pokrýva mobilné platby parkovného, monitorovanie obsadenosti s identifikáciou vozidiel, správu parkovacích politík a kontrolu oprávnenosti parkovania,” vysvetlil riaditeľ Technických služieb mesta Humenné Milan Kuruc.

Ako Lattová doplnila, pomocou rovnakej aplikácie je v súčasnosti možné uhrádzať poplatok za parkovné aj v ďalších slovenských mestách, ako Prievidza, Banská Štiavnica, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín či Modra, ale i v mnohých európskych štátoch. K úhrade parkovného pomocou aplikácie, ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS a Android, je potrebné internetové pripojenie a vlastníctvo platobnej karty.