Regióny Prešov Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách ukončili lyžiarsku sezónu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

VYSOKÉ TATRY – V Lomnickom sedle uzavreli lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách. Poslední lyžiari sa vyviezli lanovkou do Lomnického sedla v stredu (12. 5.). Informoval o tom komunikačný manažér spoločnosti Tatry Mountain Resorts Marián Galajda.

 

Ako priblížil, lyžovačku vo Vysokých Tatrách odštartovali 12. decembra minulého roka na Štrbskom Plese. Potom nastala nútená prestávka v súvislosti s pandémiou od 1. januára až do 21. apríla. Znovu otvorili 22. apríla a v stredu 12. mája už uzavreli lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách práve v Lomnickom sedle, ktoré bolo k dispozícii od 7. mája. Galajda zdôraznil, že na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku – v Lomnickom sedle sa počas tejto sezóny lyžovalo celkovo šesť dní.

„Aktuálna sezóna vo Vysokých Tatrách trvala 31 dní. Nebyť covidu a nútenej prestávky, lyžiari by mohli na svahoch stráviť viac ako 150 dní. Prišli sme teda takmer o štyri mesiace zo sezóny. Tá bola síce dramaticky kratšia, ale sme radi, že aj napriek okolnostiam sme lyžiarom dokázali sprostredkovať parádne zimné zážitky,“ uviedol manažér strediska Lukáš Brodanský.

Galajda pripomenul, že lanovky v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici sú už v letnej prevádzke. Do konca mája môžu ešte návštevníci obdivovať Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.

Posledná možnosť v tejto sezóne využiť na lyžovačku lanovky bude počas najbližšieho víkendu (15. – 16. 5.) v Jasnej. Z južnej i severnej strany Chopku budú však k dispozícii už iba neupravené zjazdovky. „Ak to snehové podmienky dovolia, možno sa podarí prekonať rekordný zápis z roku 2016, keď sa v Jasnej lyžovalo do 15. mája,“ dodal Galajda.