Regióny Prešov

Video týraného psa zverejnili na TikToku. Z ohavného zaobchádzania sú podozrivé deti

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

ŠARIŠSKÉ JASTRABIE – Polícia vyšetrila prípad týrania psa v obci Šarišské Jastrabie v okrese Stará Ľubovňa. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, podozrivými sú chlapci vo veku 11 a 13 rokov.

 

Hovorkyňa opísala, že páchatelia v rómskej osade v obci Šarišské Jastrabie, v pivnici jedného z tamojších rodinných domov, vhodili jedného psa medzi dva ďalšie. Tie začali psa hryzením napádať a pes tak utrpel viacero poranení. „Páchatelia si z tohto neľudského konania vyhotovili záznam, ktorý uverejnili na internetovom profile na sociálnej sieti,“ ozrejmila Ligdayová.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vedie trestné stíhanie vo veci prečinu týrania zvierat. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pri základnej trestnej sadzbe trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Keďže vyšetrovanie podľa Ligdayovej preukázalo, že podozrivými sú dvaja maloletí miestni chlapci, vzhľadom na ich vek nie je možné ich za toto konanie trestne stíhať.