Regióny Prešov Top

VIDEO ŠKANDÁL! Mikuláš namiesto darčekov rozdával NADÁVKY: Nič vám NEDÁM! Cigáni, ukážte sa!

Mikulášska slávnosť sa skončila škandálom. ZDROJ: Mesto Poprad

POPRAD –  Video zo škandalóznej Mikulášskej slávnosti v popradských Matejovciach sa už šíri sociálnymi sieťami.

Nahnevaný Mikuláš tam kričal na deti aj ich rodičov. „Všetci tí, čo sú v prvom rade, nedostanú od Mikuláša absolútne nič. Ale absolútne nič. Lebo Mikuláš nosí darčeky a dáva sladkosti len tým, ktorí sú dobrí a ktorí počúvajú, a nie tým, ktorí vrieskajú a nevedia sa správať,“ hovoril popradský Mikuláš z pódia rozvášnenému davu miestnych detí, ktoré sa hlučne dožadovali sladkostí.

Potom buchol mikulášskou palicou po pódiu a skríkol „čiten“, teda po rómsky ticho. Veľmi to však nezabralo, tak sa rozčúlil ešte viac. „Nič vám nedám. To vám garantujem ja ako Mikuláš. Buď sa budete správať ako normálne deti. Kto vás vychovával?” vyčítavo sa verejne pýtal rozhorčený Mikuláš. Pokračoval Mikuláš a viackrát zdôraznil, že správanie detí je hanbou. Nakoniec sa nie celkom korektne prihovoril aj rodičom: „Kde sú rodičia, že toto robia vaše deti? Ukážte sa, Cigáni, kde ste? Ale už aj! Ako môžu toto vaše deti vystrájať?“

Ako informuje Korzár, Svätého Mikuláša hral známy popradský ochotník a niekdajší poslanec mesta Rudolf Kubus. V roku 2018 bol jediným, kto hlasoval proti vyčleneniu 150-tisíc eur z mestského rozpočtu na kontajnerové bývanie pre zhruba sto rómskych obyvateľov, ktorí prišli o bývanie kvôli požiaru.

Rudolf Kubus pre Korzár uviedol, že priebeh osláv nebude komentovať, lebo ľudia si urobili názor sami. Pár slov ku kontroverznému videu však predsa uviedol. Vysvetlil, že Mikulášovi s čertom a anjelom v Matejovciach asistovali a vytvárali priestor policajti.

„Ale napriek tomu sa našli rómske deti, ktoré dokázali z vrecka a košíčka cukrovinky uchmatnúť. A toto vo videu nie je!“ upozornil popradský Mikuláš. To, že pódiu skríkol aj po rómsky, vysvetlil tým, že upozornenia v slovenčine nemali žiadny účinok.

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik potvrdil, že sa polícia bude týmto videom zaoberať. Bývalý mestský poslanec Rudolf Kubus  tvrdí, že video je vytrhnuté z kontextu.