VIDEO Medveď BEŽAL len kúsok od vyplašených ĽUDÍ v TOP turistickej lokalite: Pred ďalšími VARUJÚ blízko známeho HRADU

TATRANSKÁ ŠTRBA, MEDZANY, GÁNOVCE – Na sociálnej sieti sa objavilo video s medveďom, ktorý behal v Tatranskej Štrbe len pár metrov od ľudí. Šelmu videli aj v obci neďaleko známeho hradu. Zrazenú šelmu našli tiež na koľajniciach.

Vo štvrtok (13.6.) sa na sociálnej sieti šírilo video medveďa, ktorý behal blízko dvoch turistov v Tatranskej Štrbe. Vidieť na ňom, ako medveď behá popri ceste a smeruje k lesu očividne vystrašený z celej situácie.

Rovnako vyplašení však pôsobí aj pár turistov, ktorí kráčajú neďaleko po chodníku. Hneď ako zbadali medveďa, takisto začali utekať chrbtom otočení k nemu. Tam však video skončilo a vyzeralo, že tentoraz medveď nemal v pláne útočiť.

📍Tatranska Štrba 🐻 12/06/2024 #ThisIsSlovakia Video: Soňa Košťálová #vysoketatry #medved #tatry #medvedenaslovensku #bear #slovensko #wildlife #medvednica

Uverejnil používateľ This Is Slovakia Streda 12. júna 2024

Pár kilometrov od hradu bol tiež zaznamenaný

Na výskyt medveďa upozornila aj obec Medzany na svojom webe v okrese Prešov. „Na základe informácie od p. starostu obce Lažany upozorňujeme občanov našej obce, že bol spozorovaný pohyb medveďa hnedého v katastrálnom území obce Lažany, konkrétne v lokalitách Stavenec – Úboč – Lažanské pastvisko. Je to lesný porast medzi Lažanmi, Ostrovanmi a Medzanami. Zároveň nie je vylúčený výskyt a pohyb medveďa aj v iných lokalitách,“ píše obec.

Táto lokalita sa nachádza len pár kilometrov od jedného z najrozsiahlejších stredovekých hradov na Slovensku, hradu Šariš. „Momentálne situáciu rieši poľovnícky zväz. Prosíme obyvateľov, aby zvýšili pozornosť pri vykonávaní voľnočasových aktivít v lese a minimalizovali tak možnosť stretu s medveďom,“ varujú Medzany.

Medveďa zrazil vlak

Medveďa, tentokrát však mŕtveho, našli aj na trati blízko obce Gánovce v okrese Poprad. Na snímke, ktorú pridala obec na sociálnej sieti, bol „uhynutý medveď po zrážke s vlakom nad švábovskou „kolóniou“.“ Obec vyzvala svojich občanov a návštevníkov na neustálu obozretnosť.

Gánovce koncom mája informovali o kadévroch jelenice a jelenčaťa. Podľa obce ich zabila šelma v lokalite medzi sadom a gánovským cintorínom, ktorá je obľúbeným miestom na prechádzky. Prípad bol vtedy nahlásený Zásahovému tímu pre medveďa hnedého.

Viac o téme: Gánovce, hrad šariš, medveď, Medzany, Tatranská Štrba, varovanie

Súvisiace články