Regióny Prešov Humenné Top

VEĽKÁ VÝZVA POLÍCIE Štyria muži a jedna žena zmizli bez stopy

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

HUMENNÉ – Policajti vyhlásili pátranie po štyroch mužoch a jednej žene. Všetci piati majú pod fotografiou v pátracom systéme rovnaký popis – nezvestný. Všetci piati sú z humenského okresu, ich rodiny žijú v obavách a  netušia čo sa mohlo stať.

 

Policajti roky pátrajú po 47-ročnom Marekovi Nitkulincovi. Ten zmizol pár dní pre tým, ako by oslávil svoje tridsiate ôsme narodeniny. Presne 10. apríla 2002 odišiel z miesta trvalého bydliska a odvety o ňom nikto nič nevie. Nikomu nič nepovedal, nikomu nenapísal žiadnu správu. Po Marekovi Nikuloncovi sa prosto zľahla zem. No a tu je namieste otázka, nevideli Mareka niekde vo vašom okolí?

 

Marek Nitkulinec má 47 rokov  Zdroj: FB / Polícia SR

 

Aj Peter Hirják pochádza priamo z Humenného. Policajti hovoria, že z domu odišiel ako  tridsaťdeväť ročný. V pátracom systéme svieti vedľa jeho fotografie dátum 11. 9. 2009. Práve v tento deň podľa mužov zákona odišiel z miesta svojho trvalého pobytu. Nikto netuší kam ani s kým. Iste je len to, že domov sa od tohto osudného dňa už nevrátil. Doposiaľ nedal svojim blízkym o sebe vedieť, kde sa nachádza a či je v poriadku. Policajti podľa vlastných slov urobili rôzne previerky a opatrenia. Ich práca však nepriniesla žiadne dobré správy. 51-ročný Peter je stále nezvestný. Ak ste ho niekde videli, alebo máte akékoľvek informácie o Petrovi dajte to vedieť polícii.

 

Peter Hirják má 51 rokov  Zdroj: FB / Polícia SR

 

Martin Štofej je nezvestný od 5. októbra 2010. Bolo to štyri dni po jeho tridsiatich piatich narodeninách, keď odišiel z domu s číslom 158 v obci Brekov neďaleko Humenného. Rodine ani blízkym sa Martin od osudného dňa neozval. “Vykonanými previerkami a opatreniami ohľadom tejto osoby a jej pobytu sa doposiaľ túto nezvestnú osobu nepodarilo vypátrať.” napísal policajti v prosbe o pomoc pri pátraní s odkazom, že v prípade, ak máte akékoľvek informácie o Martinovi Štofejovi, volajte na číslo 158.

 

Martin Štofej má 45 rokov  Zdroj: FB / Polícia SR

 

Nápis nezvestná svieti v policajnej databáze aj pri mene Anna Nedzbalová. V čase keď odišla z domu v Nižnej Sitnici neďaleko Humenného mala 60-rokov. Domov sa už nevrátila. Od tohto dňa – 5. septembra 2011 policajti po Anne pátrajú, no bezvýsledne. Od jej nepochopiteľného zmiznutia ubehlo deväť rokov. Svojim blízkym nedala o sebe vedieť, nikto netuší kde by mohla byť. Ak máte akékoľvek informácie o nezvestnej Anne, oznámte to policajtom.

 

Anna Nedzbalová má 69 rokov  Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

 

Aj v poradí piaty nezvestný je z humenského okresu. Jeho meno je Jozef Timuľák a policajti po ňom márne pátrajú od 26. marca 2017. V čase svojho zmiznutia mal 52 rokov. V jeden deň prosto odišiel z domu z obce Ľubiša neďaleko Humenného a viac o ňom nikto nepočul. Doposiaľ nekontaktoval nikoho zo svojich blízkych a nedal o sebe nikomu vedieť. Posledná možnosť sú len ľudia, ktorí o Jozefovom zmiznutí, alebo pobyte majú akékoľvek informácie. Tie by policajti aj Jozefova rodina určite privítali.

 

Jozef Timuľák má 56 rokov  Zdroj: FB / Polícia SR

Prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová prosí verejnosť so slovami, že môže akékoľvek poznatky o nezvestných mužoch a jednej žene  oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Humennom, na linke 158, telefónnom čísle 0961 823 371 alebo prostredníctvom policajnej stránky na sociálnej sieti.