Regióny Prešov

VEĽKÁ AKCIA Policajti odhalili v prešovskom bare OPITÝCH MLADISTVÝCH!

Ilusračné. ZDROJ: fb Polícia SR

PREŠOV – Mladistvých pod vplyvom alkoholu a maloleté osoby bez sprievodu zákonného zástupcu odhalili policajti počas piatkovej (19. 5.) večernej kontroly v jednom z prešovských barov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

 

Ako povedala, išlo o akciu, ktorá sa konala v spolupráci s Inšpektorátom práce v Prešove, Colným úradom v Prešove, sociálnoprávnou ochranou detí a sociálnou kuratelou, ako aj s príslušníkmi Mestskej polície Prešov.

Podľa policajnej hovorkyne sa preverovalo podozrenie z nelegálneho zamestnávania osôb. Kontrolovalo sa dodržiavanie zákazu podávania alkoholických nápojov neplnoletým osobám i pátranie po hľadaných a nezvestných osobách.

“Počas akcie bolo zistené, že osem mladistvých osôb bolo pod vplyvom alkoholu, štyri maloleté osoby sa na mieste akcie nachádzali bez sprievodu zákonného zástupcu a jedna dospelá osoba nedokázala hodnoverne preukázať svoju totožnosť,” uviedla Ligdayová s tým, že do výkonu nasadili 77 policajtov a nechýbali ani služobné psy. Počas akcie nedošlo k narušeniu verejného poriadku.