Regióny Prešov

V Tatrách obnovili dva mosty. Dobrovoľníci opravujú aj tretí

V Tatranskom národnom parku opravili dva mosty. ZDROJ: TASR

VYSOKÉ TATRY – Spolupráca s dobrovoľníkmi, firmami a neštátnymi vlastníkmi pozemkov priniesla od začiatku leta do Západných Tatier dva vynovené mosty. “Dovedna by mohli turisti koncom roka prechádzať ponad horské potoky na Liptove a Orave až po desiatich nových premosteniach,” informovala Správa Tatranského národného parku na svojej stránke.

 

Ochranári ešte začiatkom letnej turistickej sezóny skonštatovali, že stav turistickej infraštruktúry v najväčšom slovenskom národnom parku nie je všade ideálny. Situáciu podľa Správy Tatranského národného parku komplikuje zákon o správe majetku štátu, ktorý jej nedovoľuje investovať do cudzieho majetku. “Na medializované vyjadrenia postupne zareagovali viaceré súkromné spoločnosti i urbariáty s ponukou na spoluprácu. Na neštátnom území sme preto vytypovali desať mostov s najhorším technickým stavom a dva z nich sa už s finančnou pomocou podarilo opraviť. Jeden v Trnoveckej doline na magistrále a druhý tiež na červeno značenej trase v Kamenistej doline,” konkretizuje výsledky spolupráce Správa Tatranského národného parku.

V týchto dňoch majú dobrovoľníci plné ruky práce s obnovou tretieho mosta, tentoraz v Jaloveckej doline na Liptove. Darcovia projekt vopred skonzultovali s ochranármi. Do konca roka plánuje Správa Tatranského národného parku vymeniť na neštátnom území ďalších sedem vytypovaných drevených mostíkov. “Naším cieľom je ďalej pokračovať s revitalizáciou turistickej infraštruktúry tak, aby bola v prvom rade bezpečná pre návštevníkov a prinášala im radosť pri spoznávaní tatranskej prírody,” uzatvára Správa Tatranského národného parku.