Regióny Prešov

V sociálnych zariadeniach Prešovského kraja je už zaočkovaná takmer polovica personálu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Dano Veselský

PREŠOV – V zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) Prešovského samosprávneho kraja (PSK) je už proti novému koronavírusu zaočkovaná takmer polovica personálu. TASR o tom informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

 

“Z celkového počtu 1422 zamestnancov bolo k dnešnému dňu zaočkovaných spolu 692 ľudí, čo predstavuje takmer 49 percent. Zamestnanci aj naďalej využívajú možnosti prioritného očkovania na základe dobrovoľnosti, individuálne alebo skupinovo, vo vakcinačných centrách v nemocniciach v Bardejove, Starej Ľubovni, Svidníku, Prešove a v Poprade,” uviedla Jeleňová.

K 291 prijímateľom zo štyroch zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti krajskej samosprávy v Batizovciach, v Brezovičke, v Starej Ľubovni a v Prešove, ktorí boli zaočkovaní prostredníctvom výjazdových očkovacích služieb (VOS) priamo v zariadeniach minulý týždeň, pribudlo ďalších 96 prijímateľov. Tí boli zaočkovaní v utorok (9. 2.). Išlo o 82 prijímateľov z Domova sociálnych služieb (DSS) v Sabinove a 14 prijímateľov zo ZSS Egídius v Bardejove.

“K dnešnému dňu je tak zaočkovaných spolu 387 prijímateľov. V závere týždňa prebehne skupinové očkovanie prostredníctvom VOS v DSS v Legnave, Stropkove a v Jabloni, kde dostane očkovaciu látku proti novému koronavírusu ďalších 180 klientov,” povedala Jeleňová.

PSK v procese národnej vakcinácie, ktorej garantom je ministerstvo zdravotníctva, poskytuje súčinnosť, sprostredkováva informácie a zabezpečuje potrebnú logistiku očkovania prioritných skupín ZSS.