Regióny Prešov

V Snine dokončili výstavbu multifunkčného centra pri futbalovom štadióne

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR / Martin Baumann

SNINA – V Snine dokončili výstavbu multifunkčného centra v areáli futbalového štadióna. Budovu centra prevzalo mesto od zhotoviteľa vo štvrtok (28. 3.). Ako informovala na internetovej stránke mesta Michaela Šalachová z kancelárie primátora, stavba je jednou z aktivít zrealizovaných v rámci projektu “Snina – mesto rovnakých príležitostí pre všetkých”.

Novostavba Open Sports Center pozostáva z tribúny, orientovanej k hlavnému futbalovému ihrisku, pod ktorou je umiestnené zázemie. V zázemí objektu sú vytvorené priestory hlavne pre záujmovú činnosť detí a mládeže z blízkeho okolia Sniny. Stavenisko odovzdali v júli 2023, zhotoviteľom stavby je Scorp, spol. s r.o. z Michaloviec.

Pôvodnú výšku grantu 495.000 eur na túto aktivitu navýšili o 117.612 eur, ktoré mesto získalo na základe podanej žiadosti na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Keďže celková cena stavebných prác je v zmluvnej hodnote 1.100.000 eur, na výstavbu mesto čerpalo aj úver vo výške 500.000 eur.