V Prešovskom kraji je o očkovanie záujem. Kde očkujú najviac?

POPRAD – Vývoj záujmu o očkovanie u občanov v Prešovskom samosprávnom kraji, a teda aj vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Poprade a Starej Ľubovni, posledné dni, respektíve týždne naznačuje, že sa blížia k bodu, keď bude väčšina osôb, ktoré sa chceli zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19, zaočkovaná a presunie sa do ambulancií lekárov prvého kontaktu. Uviedla to hovorkyňa prešovského kraja Daša Jeleňová. Poznamenala, že do 7. júna bola vakcína vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Poprade podaná 28 346 ľuďom, v Starej Ľubovni bolo v očkovacom centre zaočkovaných 7406 ľudí.  

 

Prešovská župa zriadil veľkokapacitné očkovacie centrum v Poprade 13. marca v telocvični Strednej odbornej školy technickej na Kukučínovej ulici. Očkovacie centrum v Poprade funguje vo víkendovom režime. „V prípade očkovania nových záujemcov centrum zaznamenalo rekordný počet zaočkovaných počas víkendu 8. a 9. mája, keď tam prvú dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech dostalo až 3136 ľudí,“ priblížila Jeleňová. Hovorkyňa prešovského kraja konštatuje, že od polovice mája sa všeobecne v centrách zintenzívnilo preočkovanie druhou dávkou vakcíny proti novému koronavírusu. Popradské centrum prešovskej župy podalo druhú dávku vakcíny rekordnému počtu ľudí počas prvého júnového víkendu a pondelka 7. júna, a to spolu 4038 ľuďom.

V spolupráci s Ľubovnianskou nemocnicou Prešovský kraj otvoril 9. apríla očkovacie centrum v mestskej hale na Tehelnej ulici. Toto centrum je ako jediné z piatich krajských očkovacích centier v prevádzke výlučne počas pracovného týždňa. K 7. júnu sa v ňom podalo 7406 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Centrum najviac záujemcov o prvú dávku vakcíny zaznamenalo na prelome apríla a mája, keď sa tam počas piatich pracovných dní zaočkovalo 1978 ľudí. Jeleňová dodala, že v centrách sa aktuálne vo zvýšenej miere realizuje skôr preočkovanie druhou dávkou vakcíny ako očkovanie nových záujemcov.

Viac o téme: očkovacie centrá, očkovanie, Poprad, Prešovský kraj, Sputnik V, vakcíny, veľkokapacitné očkovacie centrá, vývoj záujmu

Súvisiace články