Regióny Prešov

V prešovskej kaplnke inštalovali relikviu z kosti sv. Floriána

Kostol sv. Mikuláša v Prešove. ZDROJ: wikipedia.org

PREŠOV – V areáli Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove vo štvrtok ocenili jeho príslušníkov. V tamojšej Kaplnke sv. Floriána sa zároveň uskutočnila slávnostná inštalácia prvostupňovej relikvie z kosti sv. Floriána. Informovala o tom hovorkyňa KR HaZZ v Prešove Miroslava Knišová.

 

V prípade relikvie išlo o dar z Baziliky sv. Floriána v Krakove, a to prostredníctvom kardinála Stanisława Dziwisza. Hlavným celebrantom slávnosti bol biskup František Rábek, ordinár ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR.

Oceňovanie hasičov za dlhoročný, príkladný a zodpovedný výkon štátnej služby a osobný podiel na dosahovaní mimoriadnych služobných výsledkov sa konalo tradične pri príležitosti osláv sviatku sv. Floriána. “Ocenenia si dnes prevzalo 19 príslušníkov KR HaZZ v Prešove z rúk štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR Ľubomíra Šablicu, prezidenta HaZZ Pavla Mikuláška a riaditeľa KR HaZZ v Prešove Petra Kovalíka,” uviedla hovorkyňa. Celkom za KR HaZZ ocenili 30 príslušníkov.

Prednosta prešovského okresného úradu Peter Harvan odovzdal príslušníkom HaZZ ďakovné diplomy za nasadenie zdravia a života pri mimoriadnej situácii 13. apríla tohto roku, keď v katastri obce Šarišské Bohdanovce došlo k úniku kyseliny chlorovodíkovej.