Regióny Prešov

V Prešove zrekonštruujú školskú telocvičňu za stovky tisíc eur!

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

POPRAD – Objekt školskej telocvične elokovaného pracoviska Bijacovce v Levočskom okrese prejde rozsiahlou rekonštrukciou za takmer 850-tisíc eur. Ide o spoločnú investíciu Prešovského samosprávneho kraja a Fondu na podporu športu.

 

Kraj, ktorý sa na jej realizácii podieľa 50-percentným spolufinancovaním, dnes odovzdal stavenisko zhotoviteľovi stavebných prác, ktorým je košická spoločnosť. Ukončené by mali byť do konca roka 2022. Informovala o tom dnes hovorkyňa Prešovského kraja Daša Jeleňová.

Podľa predsedu kraja Milana Majerského bola telocvičňa dlhodobo v nevyhovujúcom stave a modernizáciu si zaslúži. Rekonštrukčné práce sú zamerané na zateplenie obvodového plášťa objektu a výmeny pôvodného dreveného skeletu za oceľový s novým opláštením. Vybuduje sa nová plynová kotolňa, zrealizujú nové rozvody kúrenia, vody a odpadu, zdravotechnických zariadení, elektriky, osvetlenia a takzvaných smart technológií. Rovnako tam položia novú drevenú palubovú podlahu, zabezpečí sa tiež športové vybavenie pre rôzne druhy športov a pribudovať by mali aj tribúnu. „Naším zámerom je vytvoriť tu atraktívny priestor pre organizovanie športových medziškolských turnajov a súťaží aj s národným dopadom, a najmä adekvátne podmienky pre mládež, ale aj širokú verejnosť z celého spádového územia okresu,“ povedal počas odovzdania predseda PSK Milan Majerský.

Elokované pracovisko v Bijacovciach sa od 1. septembra 2021 po optimalizačných opatreniach v sieti stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK stalo súčasťou SOŠ lesníckej, Kollárova 10 v Prešove, vrátane školskej jedálne a internátu. Výchovno-vzdelávací proces v budove v Bijacovciach však pokračuje naďalej a v súčasnosti sa pracovisko venuje príprave operátorov a mechanizátorov strojov i zariadení pre lesné hospodárstvo.