Regióny Prešov

V Prešove využili už stovky ľudí tretiu dávku vakcíny

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

PREŠOV – Tretiu dávku vakcíny dostalo v prešovskom očkovacom centre takmer 500 záujemcov. Pilotné očkovanie organizoval kraj, určené bolo pre ľudí s oslabenou imunitou.

 

Takmer päť stoviek záujemcov sa nechalo počas uplynulého víkendu zaočkovať v prešovskom veľkokapacitnom očkovacom centre treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Pilotné preočkovanie zorganizoval Prešovský samosprávny kraj, ľudia dostali vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech. Ako pripomenula hovorkyňa kraja Daša Jeleňová, v prvej fáze sú tretie dávky určené pre ľudí s oslabenou imunitou, teda pre onkologických pacientov, ľudí s autoimunitným ochorením alebo pacientom na kortikoidnej liečbe.

Záujemcovia boli na očkovanie pozvaní z Národného centra zdravotníckych informácií a následne sa na vakcináciu zaregistrovali v štátnej čakárni. Vakcínu tam ale dostali aj ľudia bez registrácie s potvrdením stanovenej diagnózy od svojho lekára a tiež ich sprievod. Možnosť preočkovania treťou dávkou v uplynulú sobotu využilo celkovo 482 ľudí.

Kraj pokračoval aj v očkovaní v obchodných centrách. Očkovací tím PSK zaočkoval v nedeľu 24. októbra v OC Eperia Shopping Mall Prešov spolu 156 ľudí a v OC Max Poprad 158 záujemcov. Podali im jednodávkovú vakcínu Janssen. Počas pracovného týždňa vyrazila do terénu aj mobilná očkovacia jednotka kraja, ktorá v Spišskom Podhradí, vo Svite a v Lendaku zaočkovala vakcínou Janssen takmer 120 ľudí. PSK počas tohto víkendu pokoril hranicu 200-tisíc vyočkovaných vakcín. Vo svojich očkovacích centrách, v obchodných domoch, z ulice a prostredníctvom výjazdovej služby podal k dnešnému dňu spolu 200 432 vakcín proti ochoreniu COVID-19.