Regióny Prešov

V Prešove sa bude konať bežecké podujatie. Ovplyvní nielen vodičov, ale aj trasy MHD

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – V sobotu 14. septembra sa v Prešove uskutoční 2. ročník bežeckého podujatia Prešov Half Marathon 2019. Hlavná ulica a širšie centrum mesta budú preto úplne uzavreté a zmeny nastanú aj v trasovaní mestskej hromadnej dopravy.

 

Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, Hlavná ulica a ulice v širšom centre mesta Prešov budú v sobotu od 8:00 do 13:00 úplne uzavreté. Cestná premávka bude vedená po obchádzkovej trase cez ulice Duklianska, Levočská, Obrancov mieru, 17. novembra, Škultétyho, Kuzmányho, Lesík delostrelcov, Hollého a Šafárikova. „Na obchádzku vodičov navedie prenosné dopravné značenie, dopravu bude koordinovať polícia aj usporiadatelia na viacerých križovatkách,“ uviedla Šitárová.

Zmeny sa dotknú aj mestskej hromadnej dopravy. Počas uzávierky bude presmerovaná po náhradnej trase cez ulice Levočská, Duklianska, Obrancov mieru, 17. novembra a Škultétyho. „Trolejbusová doprava bude nahradená autobusovou,“ dodala Šitárová. Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zriadi aj dočasnú zastávku na Kuzmányho ulici v oboch smeroch. Všetky zmeny a cestovné poriadky MHD počas podujatia Prešov Half Marathon sú uvedené na webovej stránke dopravcu www.dpmp.sk.

Štart a cieľ bežeckých pretekov bude na Hlavnej ulici v úseku pešej zóny vedľa južného mestského parku. Súčasťou podujatia bude aj prejazd motocyklov – spanilá jazda v rámci charitatívnej akcie Zbierka pre Adelku. V rámci podujatia sa pobeží aj minimaratón, päť- a desaťkilometrová trať a tradičný 21-kilometrový polmaratón.