Regióny Prešov Humenné Poprad

V Prešove, Humennom a v Poprade zaočkovali počas víkendu 5765 ľudí

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Ján Krošlák

PREŠOV – Vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Prešove, v Humennom a v Poprade počas uplynulého víkendu (20. – 21. 3.) zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 celkovo 5765 ľudí.

 

Ako uviedla pre TASR hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová, v Prešove zaočkovali v sobotu a nedeľu spolu 3512 ľudí, v Humennom v sobotu 1241 ľudí a v Poprade v ten istý deň zaočkovali 1012 ľudí. “Zakontrahovaných sme pritom mali 5025 vakcín. Nakoniec sme využili aj časť nevyužitých vakcín z minulého víkendu, ktoré sme mali uskladnené,” vysvetlila Jeleňová.

V Humennom na očkovanie neprišli mnohí zaregistrovaní. V spolupráci s ambulantnými lekármi sme preto museli povolať náhradníkov podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

V Prešove očkovalo osem tímov v zložení ambulantný lekár a sestra, v Poprade a Humennom po päť očkovacích tímov. PSK plánuje tvoriť ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrá. Predbežne od 10. apríla by malo fungovať v Starej Ľubovni a od 17. apríla v Bardejove. Otvorenie týchto centier však bude závisieť aj od dodávky vakcín AstraZeneca od ministerstva zdravotníctva.