Regióny Prešov Poprad

V Popradskom okrese v noci pribudlo 10 centimetrov nového snehu. V horách stále fúka nárazový vietor s rýchlosťou do 135 km za hodinu

Zdroj: FB / Polícia SR - Prešovský kraj

POPRAD – V Popradskom okrese v noci na piatok napadlo do 10 centimetrov nového snehu. Podľa meteorológov by malo snežiť do piatkového poludnia. Predpokladaná výška nového snehu je v tejto ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Slovenský hydrometeorologický ústav v tejto súvislosti upozorňuje na výskyt snehových jazykov a závejov v popradskom okrese, hlavne v horských oblastiach. Výstraha 1. stupňa platí do piatkovej 18:00 hodiny. Môže sa tvoriť aj poľadovica, výstraha 1. stupňa platí tiež do piatkovej 18:00 hodiny.

 

Na horskom priechode Vernár vznikla komplikácia pre nákladnú dopravu, na tamojších cestách je ujazdený sneh, šmýkajú sa tam kamióny. Všetky sypače a pluhy sú v teréne, uviedol pre agentúru SITA Roman Bednár, dočasne poverený vedením Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad.

V Popradskom okrese platí aj výstraha 1. stupňa pred vetrom, ktorý na horách dosiahne rýchlosť 110 – 135 km za hodinu. Výstraha platí oddnes od 10:00 do 18:00 hodiny. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje možné nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Zdroj: SHMÚ