V popradskej mestskej časti Matejovce zrekonštruujú chodníky

POPRAD – V popradskej mestskej časti Matejovce plánujú od pondelka (15. 3.) začať s rekonštrukciou chodníkov. Informuje o tom mesto Poprad na sociálnej sieti.

 

Ako sa uvádza vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, práce budú rozdelené do dvoch stavebných celkov. V rámci prvého pôjde o vybudovanie chýbajúcich chodníkov na ulici Allendeho a v priľahlých uliciach časti Poprad-Matejovce pre zlepšenie bezpečného pohybu peších v uvedenej lokalite. V druhom stavebnom celku bude predmetom stavebných prác vybudovanie chýbajúcich chodníkov od ulice Allendeho po jestvujúcom moste až po existujúci chodník na Matejovskom námestí a ďalšie menšie úseky až k miestnemu cintorínu.

Mesto doplnilo, že stavebné práce by mali teda realizovať na ulici Allendeho, na spojnici medzi ulicami Allendeho a Smetanova popri pracovisku mestského úradu v Matejovciach, ďalej na uliciach Lidická, Koperníkova a na Matejovskom námestí.

Suma za vykonané práce by mala byť vo výške viac ako 230-tisíc eur a doba realizácie je plánovaná na 90 kalendárnych dní od odovzdania staveniska. Radnica priblížila, že stavebné práce sa začnú na mostnom telese, ktoré bude úplne uzavreté počas celej doby výstavby. Doprava bude presmerovaná na ulicu Lidickú, ktorá bude obojsmerná, pričom parkovanie na tejto ulici bude zakázané.

V súvislosti s uzáverou cestnej premávky dôjde aj k čiastočnej zmene trasovania autobusových liniek mestskej hromadnej dopravy číslo 2 a 4. „Zastávka Matejovské námestie bude konečná aj východisková. Zmena cestovných poriadkov bude uvedená na internetových stránkach mesta a Slovenskej autobusovej dopravy Poprad,“ vysvetlila samospráva. Ako upozornila, doprava sa počas výstavby bude riadiť osadenými značkami prenosného dopravného značenia.

Viac o téme: cena, chodníky, cintorín, doprava, linka, Matejovce, mestská časť, mestská hromadná doprava, Poprad, presmerovanie, radnica, rekonštrukcia, samospráva, stavebné práce, suma, ulica, uzavreté, výkopové práce, zastávka

Súvisiace články