Regióny Prešov Vranov nad Topľou

V obci Čaklov zachytili počas testovania desať chorých na COVID-19

Zdroj: TASR / František Iván

ČAKLOV – Desať prípadov ochorenia COVID-19 zachytili v obci Čaklov v okrese Vranov nad Topľou počas piatkového (5. 3.) antigénového testovania. Konalo sa na základe odporúčania regionálnych hygienikov. V uplynulých dňoch bolo v domácej karanténe viac ako 100 ľudí z tamojšej osady.

 

 “Testovali sme v kultúrnom dome a v škole blízko osady. Bolo testovaných 657 ľudí, z toho desať pozitívne, deväť z osady a jeden občan z dediny,” uviedol pre TASR starosta obce Andrej Dragula. Ako priblížil, obyvatelia dodržiavajú protiepidemické opatrenia, o čom svedčí aj skutočnosť, že kým minulú sobotu (27. 2.) testovali v obci 671 ľudí a zachytili 35 pozitívnych prípadov, pri ďalšom testovaní ich bolo menej.

Okrem polície v obci hliadkujú i obecné hliadky a zapojení sú aj pracovníci v rámci organizácie Zdravé regióny, ktorí apelujú na obyvateľov, aby boli zodpovední. V piatok začala obec s distribúciou respirátorov. Dostanú ich všetci obyvatelia starší ako desať rokov.

Ďalšie testovanie plánujú podľa starostu v piatok (12. 3.). “Budú sa na ňom môcť okrem negatívne testovaných obyvateľov zúčastniť aj tí, ktorým sa skončí karanténa a v piatok ho ešte nemohli absolvovať,” dodal Dragula.