Regióny Prešov Snina

V nemocnici v Snine evidujú veľký záujem učiteľov o očkovanie

Zdroj: TASR / AP

SNINA – Mestská nemocnica Snina eviduje zo strany učiteľov veľký záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ako pre TASR povedal riaditeľ zariadenia Andrej Kulan, v nemocnici už preočkovali i všetkých zdravotníkov z regiónu, ktorí mali o vakcináciu záujem.

 

“O očkovanie je jednoznačne veľký záujem. Očkujeme vakcínou AstraZeneca, a teda mladšie ročníky. Na sobotu (27. 2.) máme plno, 60 prihlásených, na nedeľu (28. 2.) zatiaľ okolo 50 učiteľov,” priblížil Kulan s tým, že nadchádzajúci víkend bude druhým, keď budú v nemocnici očkovať učiteľov. Ako doplnil, zaočkovať sa do Sniny chodia aj učitelia z iných okresov.

V prípade, že sa záujemca na očkovanie nedostaví alebo sa majú zdravotníkom vakcíny zvýšiť, nemocnica kontaktuje náhradníkov. “Máme, pravdaže, i čakateľov, mladšie ročníky, ktoré môžeme očkovať AstraZenecou,” ozrejmil. Nemocnica mala dosiaľ proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať spolu viac ako 1400 ľudí. Podľa Kulanových slov sa so žiadnymi vedľajšími účinkami nestretli.

Ako dodal, situácia s počtom hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sa za uplynulý týždeň veľmi nezmenila. “Hospitalizovaných máme stále okolo 40 pacientov, dvaja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,” skonštatoval s tým, že všetci hospitalizovaní pacienti, prevažne vo veku 55 až 60 rokov, majú komplikované zápaly pľúc.