V Lipanoch zaznamenali počas víkendu mieru pozitivity len 0,39 percenta

LIPANY – V rámci celoplošného antigénového testovania na ochorenie COVID-19 v Lipanoch počas uplynulého víkendu (23. – 24. 1.) zaznamenali 0,39-percentnú mieru pozitivity. Ako pre TASR uviedol primátor Vladimír Jánošík, odberové tímy urobili spolu 1035 testov, z toho boli štyri pozitívne.

 

„Vzhľadom na ročné obdobie, v ktorom sa nachádzame, testovanie sme organizovali tak, aby sa netvorili dlhé rady. Predišli sme tomu a pred víkendom sme už umožnili testovanie firmám v našom meste, úradom, školským zariadeniam. Tým sa hneď v zárodku zabránilo ďalšiemu šíreniu, ak bol niekto pozitívny a to sa taktiež odzrkadlilo aj na bezproblémovom pokračovaní firiem vo svojej práci. Testovanie sa konalo prostredníctvom troch mobilných odberových miest. Myslím si, že to zvládli profesionálne,“ uviedol Jánošík a poďakoval sa všetkým, ktorí sa na testovaní organizačne podieľali, ako aj tým, ktorí sa ho zúčastnili.

„Výsledky predbežne ukazujú, že naši občania v predchádzajúcom období pristupovali k pandemickým opatreniam zodpovedne, o čom svedčí nízke percento pozitivity,“ dodal primátor.

Viac o téme: antigénové testy, celoplošné testovanie, COVID-19, Lipany, ochorenie, odberové tímy, pozitivita, Primátor, Vladimír Jánošík

Súvisiace články