Regióny Prešov Kežmarok

V Kežmarku zaznamenali cez víkend mieru pozitivity 0,35 percenta. Otestovať sa nechali tisíce ľudí

Zdroj: TASR / Roman Hanc

KEŽMAROK – V rámci celoplošného antigénového testovania sa v Kežmarku cez víkend (23. – 24. 1.) dalo otestovať 5387 osôb, pozitívne testy mali 19 z nich, čo je 0,35 percenta. TASR o tom informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta.

 

Záujemcovia o testovanie mali počas víkendu k dispozícii deväť odberových miest. Ako ozrejmila Sosková, vďaka profesionálnej a zodpovednej práci zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, dobrovoľníkov, armády, štátnej i mestskej polície bolo testovanie zvládnuté bez väčších komplikácií.

Primátor Kežmarku Ján Ferenčák však podotkol, že celá organizácia testovania bola prenechaná na samosprávu. Zlyhanie štátu vidí napríklad v tom, že dali samosprávam málo času na prípravu testovania, že do poslednej chvíle menili podmienky, nedodali potrebný počet certifikátov a neumožnili posielať o výsledku testovania ľuďom SMS. „Našťastie sme vďaka rezervačnému systému, ktorý sme ako mesto spustili, mohli potrebné potvrdenia o testovaní predpripraviť s menom a základnými informáciami každého registrovaného občana, čo zrýchlilo a uľahčilo proces odberným tímom pracujúcim celý víkend v plnom nasadení,“ uviedol Ferenčák.

V Kežmarku zostáva od pondelka naďalej v prevádzke mobilné odberné miesto v areáli kežmarskej Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra.