Dobre vedieť Regióny Prešov

V Kendiciach dokončili rekonštrukcie ulíc. Pribudlo aj obratisko

V Kendiciach dokončili rekonštrukcie ciest. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Ján Krošlák

KENDICE – V obci Kendice v okrese Prešov ukončili rozsiahle stavebné úpravy slepej ulice. Vozovku rozšírili na dva jazdné pruhy a vybudovali aj obratisko na otáčanie vozidiel. Informovala o tom spoločnosť EUROVIA SK, ktorá výstavbu za takmer 111 000 eur bez DPH realizovala.

Pred rekonštrukciou bola cesta narušená rozsiahlymi nerovnosťami, výmoľmi a prekopávkami. Stavebné práce zahŕňali odfrézovanie starých krytov vozovky a rozšírenie o 5,5 metra na dva plnohodnotné jazdné pruhy. V rámci ľavého jazdného pruhu dobudovali plnú skladbu vozovky, pruh aj rozšírili. Pre komplexné ukončenie slepej ulice vybudovali aj obratisko s vonkajším polomerom 9,5 metra.

Ako uviedla PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Nikola Horizralová, rozšírením a obnovou povrchu vozovky zabezpečili plynulejšiu premávku. “Dobudovaním obratiska v priestoroch mestského pozemku sme zároveň zjednodušili prístup do tejto časti obce aj nákladným vozidlám na odvoz komunálneho odpadu,” uviedla.

V Kendiciach zároveň zrekonštruovali aj ulicu Krátka. Opravili odvodňovací žľab, ktorý v mieste vjazdov doplnili o mriežkový rošt, a na cestu položili nový asfaltový povrch.