V Belej nad Cirochou dokončujú druhú fázu nájomných bytov. Budú ich desiatky

BELÁ NAD CIROCHOU – V obci Belá nad Cirochou pri Snine dokončujú druhú etapu výstavby nájomných bytov. Spolu ich tam bude 50. TASR o tom informoval starosta Ján Vajda.

 

„Stavali sme bytový dom A a B – to bola prvá etapa. Odovzdali sme to v roku 2014. Tam je dvakrát po 16 bytov,“ priblížil s tým, že v tom najnovšom je ich spolu 18. Priemerná rozloha bytu je podľa jeho ďalších slov tesne pod 55 štvorcových metrov. Obytný dom má dva samostatné vchody. „Dokopy nám vzniká komplex nájomných bytov pre našich občanov, hlavne pre mladých,“ poznamenal.

Stavbu začali realizovať na jar minulého roka. V priebehu tohto mesiaca dokončujú okolie, teda parkovacie plochy a prístupovú cestu. „Skolaudovať byty by sme mali do konca marca,“ spresnil starosta s tým, že novým nájomníkom by ich mali odovzdávať v apríli. O byty je podľa jeho ďalších slov veľký záujem. Nachádzajú sa na Cintorínskej ulici. V ich blízkosti je základná a materská škola, tiež zdravotné stredisko.

„Hľadáme riešenie, ako v blízkosti urobiť nejakú predajňu potravín,“ spomenul Vajda. Ako ďalej uviedol, jedna časť pozemkov bola odkúpená práve pre potreby vybudovania bytových domov. „Tá druhá polovica sa ide odkupovať na výstavbu zariadenia pre seniorov,“ podotkol s tým, že v tomto priestore by mala vzniknúť aj záhradka.

Celkové náklady na najnovší bytový dom i technickú vybavenosť predstavujú necelý 1 milión eur. Investíciu tvoria úverové prostriedky zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ktoré budú hradené z nájomného, tiež dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR. Obec sa na akcii podľa starostu podieľala aj vlastnými financiami, ktoré boli určené na technickú vybavenosť, ako je plynová prípojka, prístupová cesta či parkovacie plochy.

Viac o téme: Belá nad Cirochou, komplex nájomných bytov, nájomné byty, parkovacie plochy, Prešovský kraj, prístupová cesta, výstavba

Súvisiace články