Regióny Prešov Bardejov

V Bardejovských Kúpeľoch obnovujú ďalšie fontány

Bardejovské kúpele. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BARDEJOVSKÉ KÚPELE – Ďalšie dve kompletne obnovené fontány dokončujú v parku pred liečebným domom Alžbeta v Bardejovských Kúpeľoch. Spolu s vlani zrekonštruovanými dvoma fontánami to budú koncom leta už štyri vynovené striekajúce zdroje vody. Rekonštrukcia ďalších dvoch sa pripravuje do konca tohto roka. TASR o tom informovala ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov Tamara Šatanková.

“Kompletná obnova zahŕňa zemné práce, obnovy šácht, recyklačných nádrží a technológií. Alžbetin park alebo ľudovo Park Sisi, ktorý sa rozprestiera od secesného kúpeľného domu Astória až po klasicistickú Alžbetu, je obľúbeným miestom prechádzok a posedenia. Najvyhľadávanejší je práve v lete, keď tu niekoľko storočné vysoké stromy poskytujú v horúcich dňoch úľavu vo svojom tieni a teplotu až o desať stupňov nižšiu, než má rozpálené okolie,” uviedla Šatanková.

Ako povedala, počas horúčav sa snažia sústrediť kúpeľné procedúry do dopoludňajších hodín, keď sú prijateľnejšie teploty. “Našťastie, celé kúpele sú situované v predĺženom údolí a v lesnom prostredí, kde je celoročne príjemná klíma. V lese sa dá prechádzať i bicyklovať,” povedala Šatanková. Obnovu všetkých roky nefunkčných fontán pochádzajúcich ešte zo socializmu financuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov a práce realizuje firma LM-groupe.