V aréne pribudli nové šatne a administratívne priestory

KEŽMAROK – V Kežmarku nedávno ukončili ďalšiu etapu budovania a modernizácie arény. V rámci projektu, ktorý podporil Prešovský samosprávny kraj (PSK), sa podarilo v športovom stánku vybaviť viacero miestností. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že celkové náklady presiahli 80.000 eur.

 

„Vybavenie tak už má vrátnica, pokladne, ošetrovňa, šatne pre verejnosť a zamestnancov, ovládacie centrum, sklady a miestnosť pre údržbárov. Do priestorov zimného štadióna tak pribudli stoly, kancelárske stoličky, skrine, nemocničné ležadlo a ďalšie administratívne vybavenie. Najdrahšou položkou bola šesťbunková šatňová skriňa s lavičkou a zamykaním na mincový zámok,“ uviedlo mesto.

Projekt samospráva realizovala cez dve výzvy vyhlásené z rozpočtu PSK. V prvej mesto získalo takmer 66.000 eur na dobudovanie prízemia a šatní hráčov. V rámci druhej vybudovali spomínaný vešiakový box za viac ako 16.000 eur. Aréna Kežmarok má kapacitu približne 3000 divákov, obnovu pôvodného zimného štadióna dokončili v roku 2018.

Viac o téme: Aréna, priestory, Sport

Súvisiace články