Regióny Prešov Vysoké Tatry Top

Turistka sa zranila po asi 100-metrovom páde v oblasti Veľkého hangu

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Horská záchranná služba

VYSOKÉ TATRY – Vo Vysokých Tatrách sa v sobotu zranila 48-ročná slovenská turistka po asi 100-metrovom páde v oblasti Veľkého hangu. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

 

V sobotu v popoludňajších hodinách požiadal HZS o pomoc slovenský turista, ktorý bol svedkom pádu ženy počas zostupu z Téryho chaty. Ako priblížili horskí záchranári, žena pri páde v spodnej časti Veľkého hangu utrpela poranenie dolnej končatiny a pravdepodobne aj panvy.

„V oblasti fúkal silný vietor, preto nebolo možne nasadenie leteckej techniky. Záchranári HZS zo Starého Smokovca smerovali na miesto pozemne pomocou snežného skútra a na lyžiach. Medzitým k nej zišli aj dvaja zamestnanci Téryho chaty s kanadskými saňami,“ ozrejmili horskí záchranári.

Zranenej poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a po zateplení ju transportovali na Zamkovského chatu. Odtiaľ bola snežným skútrom prevezená do Starého Smokovca, kde si ju prevzala do starostlivosti posádka rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračovala do nemocnice v Poprade.