Regióny Prešov Humenné

Testovanie v osade Podskalka v Humennom odhalilo ďalšie prípady ochorenia COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

HUMENNÉ – Antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 odhalilo v nedeľu (14. 3.) v osade Podskalka v Humennom ďalších 19 pozitívne testovaných osôb. Ako pre TASR uviedla Veronika Lattová z tlačového referátu mestského úradu, samospráva, ktorá testovanie v osade zorganizovala na odporúčanie regionálnych hygienikov z dôvodu výskytu nového koronavírusu u miestnej populácie, nateraz sprísnenie už prijatých opatrení neplánuje.

 

“V Komunitnom centre Podskalka sa v nedeľu uskutočnilo antigénové testovanie v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, územným spolkom Humenné. Otestovaných bolo 430 osôb,” informovala Lattová.

Na dodržiavanie karantény pozitívne testovaných osôb a ich blízkych kontaktov dohliadajú v lokalite s približne 1500 obyvateľmi príslušníci miestnej občianskej poriadkovej služby, ktorí tiež monitorujú “kontrolné body” pri vstupe do osady a výstupe z nej. Karantenizovaným obyvateľom sú k dispozícii aj terénni sociálni pracovníci, ktorí im zabezpečujú nákup potravín, hygienických potrieb a doručenie liekov.

“Situáciu samospráva monitoruje v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Humennom,” uzavrela Lattová.